Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemleri

otomatik-kepenk-06

Yangına Dayanıklı Kepenk
Özellikle yangına karşı korunma gereksinimi duyulan yerlerde büyük bir ihtiyaç haline gelen yangına dayanıklı kepenk, bünyemizde yer alan uzmanlar tarafından özel olarak tasarlanır ve sizlere sunulur. Yangından korunması gereken yer ile ateş merkezi arasında muazzam bir emniyet bariyeri oluşturan bu kepenk sistemi, uluslararası alanda kabul görmüş olan yangın şartnamelerine uygun olarak üretilir.

Yangın kepenkleri 2007 tarihinde ülkemizde çıkarılan bir yönetmelikle her türlü yapıda yangından korunma sistemleri kapsamında uygulanması zorunlu hale getirilmiştir. Yönetmeliğe uygun şekilde tasarladığımız yangın kepenklerini, size uygun şekilde kişiselleştiriyoruz. İstediğiniz ölçüde ürettiğimiz bu yangın kepenkleri, acil durumlarda yangın otomasyonu ile çalışır ve otomatik olarak kapanır. Bu sayede yangın giderilene kadar ateşi hapseder ve yayılmasını önler.

Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemi Özellikleri
Yangına dayanıklı kepenk sistemlerinde gerçek şartlarda STN EN 1634–1/AC:2007 test yöntemleri gerçekleştirilir. Bu sayede dünya standartlarına uygun olan yüksek kalitede emniyetli kepenk sistemi üretilir. Genel olarak yangına mukavemeti olan bu kepenk sistemlerinde Galvanizli sac ile oluşturulan malzeme kullanılır. Kepengin desteklenmesini ise galvanizli çelik barlarla sağlarız. Yangına karşı dirençli olması amacıyla gerekli olan kalınlıkta galvanizli malzemeden imal ettiğimiz yangın kepenklerini, kapı kanalı ve kepengin sürtünmesini minimumda tutacak şekilde tasarlarız. Yalıtım gücü oldukça yüksek olan bu kepenkler, kepengin diğer
tarafındaki ışınım değerini en az düzeyde tutar. Belirli bir sıcaklıkta otomatik olarak kapanan bu kepenk sistemi, isteğinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yangın ihbar sistemine gibi farklı sistemlere bağlı olarak çalıştırılabilir. Böylece çok daha kontrollü ve emniyetli bir ortam sağlayabilirsiniz.