Seksiyonel Kapı Nedir?

seksiyonel-kapi-02

SEKSİYONEL KAPI


Tesislerle ya da depolarda yükleme ve boşaltma işlemlerinin daha rahat olmasına yardımcı olan seksiyonel kapı, izolasyonu ön planda tutan bir kapı sistemidir. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu kapı sisteminde kullanılan panellerin içi poliüretan dolgulu, dışı ise çelik ya da opsiyonel alüminyum kaplıdır.

Yükleme ve boşaltma işlemlerinin çok daha pratik bir şekilde yapılmasına yardımcı olan bu kapılar, aynı zamanda endüstriyel kapılar olarak da bilinir ve garaj, hangar, fabrika gibi pek çok yerde sıklıkla kullanılır. İstediğiniz ölçülerde seksiyonel kapılar için bizimle iletişime geçebilir ve bizden destek alabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Özellikleri

Poliüretandan üretilmiş sandviç panellerden oluşan seksiyonel kapı, endüstriyel amaçla kurulan tesislerde kullanım için oldukça idealdir. Sağlam bir gövdeye sahip olması nedeniyle büyük rağbet gören bu kapı sistemleri, yangına ve kuvvetli rüzgâra karşı dayanıklıdır. Ayrıca sürtünme ve darbe gibi olumsuzluklardan etkilenmeyecek şekilde tasarladığımız bu kapılar, size maksimum güvenlik sunar.

Dört bir tarafı kauçuk filtreler ile donatılan seksiyonel kapılar, sızdırmaz özelliğiyle dikkatleri üzerine çeker. Buna ek olarak otomasyon sistemi sayesinde kapanma esnasında kapının zarar görmesini engelleyen bir emniyet sistemi de mevcuttur. Bu sayede kapının yayında kırılma gibi problemler ortaya çıkmaz. Yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek kadar sağlam olan seksiyonel kapılar, endüstriyel tesislerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Seksiyonel Kapı Kullanımının Sağladığı Faydalar

Hangar, fabrika, garaj gibi alanlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz seksiyonel kapı sistemleri, açılırken ya tavana doğru dikey ya da yatay hareket eder. Bu kapı sistemlerinin size sağladığı pek çok fayda vardır. Örneğin; endüstriyel tesislerde yükleme ve boşaltma işlemlerinin hızlı ve pratik olmasına yardımcı olur.

Ayrıca dayanıklılığı ile yıllar boyunca kullanılır. Estetik görünümüyle bulunduğu ortama uyum sağlayan bu kapı sistemleri, fonksiyonel olduğu için oldukça kullanışlıdır. Elektrik kesintisi olduğu durumlarda manuel olarak açma ve kapama işlemleri yapılabildiği için işler aksamaz. Ayrıca isteğe bağlı olarak kapı gövdesi şeffaf olabilir. Bu tür durumlarda içerisi rahatlıkla görünür. Böylece güvenlik seviyesi artış gösterir. Yer tasarrufuna neden olan sistem, ses ve ısı izolasyonu da sağlar.