Otomatik Panjur Nedir?

otomatik-panjur-02

OTOMATİK PANJUR

Konforlu kullanımı ve estetik görünümü ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen otomatik panjur, kumandalı otomatik sistemleri sayesinde pratik ve kolay bir müşteri deneyimi sunar. Ups Kepenk firması olarak panjur ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyor ve sizin için en ideal modelleri sunuyoruz. Bizimle iletişime geçerek, sizin için sunduğumuz panjur modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otomatik Panjur Özellikleri

Bulunduğu mekana şıklık ve rahatlık sağlayan bu motorlu panjur sistemleri, doğrudan pencerenizin dışına monte edilir. Monte edilen panjurların açma ve kapama işlemleri ise oldukça kolaydır ve zahmet gerektirmez.

Estetik görünümünün yanı sıra kolay temizlenebilir özelliği ile hijyenik bir kullanım imkanı da sunan otomatik panjur, tek bir tuş ile rahatlıkla istenildiği şekilde kullanılabilir. Keyfinize göre panjuru tamamen açabilir ya da yarı kapalı şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu tür işlemlerin gerçekleşmesi hızlı ve pratik olduğu için, panjuru kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca panjur sisteminde kullanılan motorun çalışması için harcanan enerji oldukça düşüktür. Bu sayede hem maliyeti düşük hem de kullanımı konforlu olan motorlu panjurları ihtiyacınıza uygun ölçülerde tasarlıyor ve rengini isteğinize göre belirliyoruz. Düzenli bakımı yapıldığı takdirde yıllara meydan okuyan bu sistemler, sağlam ve güvenilirdir.

Otomatik Panjur Kullanımının Sağladığı Faydalar

İsteğe bağlı olarak hem evde hem de iş yerlerinde kullanılan otomatik panjur, birçok açıdan size fayda sağlar. Öncelikle pencerelerde oluşan hava akımı bu panjurlar sayesinde engellenir. Bu da belirli ölçüde ısı yalıtımı sağlayarak, ısıtma ve soğutma sistemlerine harcanan enerjiden tasarruf yapılmasına imkan verir.

Ayrıca nem oluşumunu ve yağmur suyu sızıntısını engelleyen panjur sistemleri sayesinde iç mekanda küflenme, boya döküntüsü ve rutubet gibi sorunların ortaya çıkması önlenir. Hırsızlara karşı caydırıcı bir rol de üstlenen bu sistemler, oldukça güvenilirdir.

Bunlara ek olarak mahremiyetine önem veren kişiler için ideal olan panjur kullanımı, istenmeyen kişiler tarafından özel hayatınızın görülmesini engeller. Bu süreçte güneşin içeri sızmasını da önler.