Otomatik Bariyer Nedir?

otomatik-bariyer-02

OTOMATİK BARİYER


Otoparkların giriş ve çıkış bölümlerinde kullanılan otomatik bariyer, araçların düzenli ve seri şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Ayrıca güvenliğin sağlanması için de oldukça etkili olan bu sistem, farklı şekillerde tasarlanır. Bu nedenle ihtiyaçlarınız özenle belirlenir ve en iyi çözümler firmamız tarafından kısa sürede üretilir.

Amacına bağlı olarak geliştirilen otomatik bariyerlerin kollu, tuzak, road blocker, mantar bariyer ve plaka okuma sistemleri gibi çeşitleri mevcuttur. Her bir sistemin ise çok farklı özellikleri bulunur. Ups Kepenk olarak her türlü ihtiyacınıza yönelik farklı seçenekleri önünüze seriyor ve üstün kaliteyi en makul fiyatlarla sunuyoruz.

Otomatik Bariyer Özellikleri

Farklı çeşitleri ile özellikle AVM, site, iş merkezi, otopark, site gibi yerlerde güvenlik amacıyla kullanılan otomatik bariyer sistemleri, düzenin sağlanması adına oldukça başarılıdır. Gelişmiş kontrol elektronik desteği ile muazzam bir teknolojiye ev sahipliği yapan bu sistem genellikle uzaktan kumanda ya da kart okuyucu yardımıyla kontrol edilir.

Ayrıca ters yönlü girişlerin, yaya yollarının veya özellikle daha güvenli olması istenen alanların korunaklı olması amacıyla kapanlar, yol tuzakları ve road blockerlar sıklıkla kullanılır. Bazı sistemlerde ise plaka okuma özelliği vardır. Bu sayede araçların giriş ve çıkışları yönetilebilir ve güvenlik maksimum seviyeye çıkarılır. Buna ek olarak bu sistem yardımıyla belirli düzenlemelerle istenen günlerde ve saatlerde geçişler sınırlandırılabilir ve her bir geçiş kayıt altına alınarak raporlandırılabilir.

Otomatik Bariyer Kullanımının Sağladığı Faydalar

Otoparkların vazgeçilmez bir unsuru haline gelen otomatik bariyer, birçok çeşidi ve farklı özelliği ile size sayısız fayda sunar. Bunların başında ise giriş ve çıkışların kontrol altında tutabilmenizdir. Bu sayede geçişlerin düzenli olmasını sağlarsınız. Ayrıca istenmeyen araçların girişini engelleyerek, güvenliğin en üst seviyeye çıkarılmasına yardımcı olursunuz.

Araç trafiği ne kadar yoğun olursa olsun, bariyer sistemi sayesinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Otomatik bir sistem olması nedeniyle giriş ve çıkış alanlarında kontrol için iş gücüne ihtiyaç duymazsınız.