Fotoselli Kapı Nedir?

fotoselli-kapi-02

FOTOSELLİ KAPI


Personel ya da müşteri giriş çıkışlarının yoğun olduğu yerlerde kullanılan fotoselli kapı, bu bölgelerdeki trafik yoğunluğunun hafifletilmesi ve düzenin sağlanması için oldukça ideal bir sistemdir. Estetik görünümü ile bulunduğu mekana hoş bir hava katan bu sistem, genel dekorasyon ve uyum içerisinde olmalıdır. Bu sayede ortaya çok daha şık bir görünüm çıkar.

Fotoselli Kapı Özellikleri

Binaların giriş çıkışlarında sıklıkla tercih edilen fotoselli kapı, genellikle alüminyum doğrama ve camdan oluşur. Bazılarında ise tercihe göre cam yerine plastik veya ahşap gövde yapılabilir.

İstediğiniz ebatlarda ve istenilen renkte alüminyum doğrama ile üretilen bu kapı sistemlerinde yer alan cam tipleri de tercihinize bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bu tür kapı sistemlerinde fotosel ayarını siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu sayede kapı istediğiniz mesafede açılır ve belirlenen süre boyunca kapının açık kalması sağlanır. Zaman ayarının sizin kontrolünüzde olması kullanım sürecinde size kolaylık sağlar. Ayrıca sistemde yer alan ve genel olarak kapı üzerinde bulunan kontrol paneli ile fotoselli kapının çalışma şeklini kendiniz seçebilirsiniz.

Fotoselli Kapı Kullanımın Sağladığı Faydalar

Günümüzde insan trafiğinin yoğun olduğu binaların giriş ve çıkış bölümlerinde, düzenin oluşmasınnı sağlayan fotoselli kapı sistemleri, özellikle hastane, alışveriş merkezi, iş merkezi, market, eczane ve cafe gibi mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Sensörler aracılığıyla giriş ya da çıkış yapan kişilerin varlığını algılayan kapı sistemi, kendiliğinden açılan ve kapanan bir mekanizmaya sahiptir. Bu sayede belirlenen mesafede açılan kapı, belirlenen süre boyunca açık kalır ve ardından kapanır.

Bu sistemin sizlere sağladığı pek çok fayda vardır. Bunların başında ise sistemin mekandaki ısı kaybını en asgari düzeye indirmesi gelir. Otomatik olarak açılan ve kapanan kapı sayesinde özellikle soğuk havalarda kapının açık kalması sonucu oluşan ısı kaybı önlenir. Aynı durum yaz aylarında da geçerlidir. Sıcak yaz günlerinde çalışan klimanın etkisi bu otomatik kapı sistemleri sayesinde azalmaz ve mekandaki ısı dengesi korunur.

Keyfinize göre kapının belirli bir aralıkta açık kalması sağlanabilir. Böylece mekanda havalandırma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak sisteme kilit sistemini ekleyebilirsiniz. Bu sayede ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz.